سپید گچ ساوه

صنعت اصلی

گچ

سال تاسیس

1361

آدرس

تهران - بزرگراه رسالت - پل سیدخندان - خبابان شهیدکابلی - انتهای خیابان محمودی – خیابان سپید – پلاک ٢٢ – ساختمان سپید گچ ساوه.

نام شخص

ابوالفضل اقبالیون

سمت کاری

رئیس هیئت مدیره

مالکیت

حقوقی

ملیت

ثبت نشده

گالری تصاویر محصولات

شرکت سپید گچ ساوه (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۶۱/۰۳/۲۴ در اداره ثبت شرکت های تهران طی شماره ۴۴۷۶۹ به ثبت رسیده که از همان سال در نزدیکی معادن غنی و مرغوب سنگ گچ منطقه غرق آباد ساوه اقدام به احداث کارخانه تولید گچ ماشینی با ظرفیت ۵۰۰ تن در روز نمود. فروش محصول کارخانه بصورت فله و بسته بندی شده در پاکت های ٢٥ و ۳۰ کیلوگرمی در بازار استان کرمانشاه ، استان کردستان، استان همدان و استان مرکزی وشهر های جنوبی کشور با استقبال خوبی روبرو شد.

با تکیه بر مرغوبیت گچ تولیدی و تلاش مدیران و پرسنل کوشای این مجموعه ، عرضه محصولات در مناطق دیگر از جمله استان تهران با موفقیت کم سابقه ای روبرو گردید. رشد صنعت ساختمان سازی و استقبال بازار از محصولات شرکت و با تکیه بر مرغوبیت و با انگیزه ی توسعه و ایجاد تنوع در محصول، شرکت سپید گچ ساوه محصول استراتژیک خود را با نام تجاری گچ طلایی به بازار عرضه کرد که این امر موجب افزایش ظرفیت کارخانه از ۵۰۰ تن به ۱۰۰۰ تن و مجدداً از ۱۰۰۰ تن به ۲۰۰۰ تن در شبانه روز گردید.

از آنجا که تولید گچ هم مانند اکثر صنایع مصالح ساختمانی با آلودگی زیست محیطی همراه است شرکت سپیدگچ ساوه در راستای اهداف عالیه خود بمنظور حفظ منابع طبیعی و محیط زیست ، با صرف هزینه های شخصی در سال ۱۳۸۰ با خرید تجهیزات و انتقال تکنولوژی از کمپانی لورگی(LORGE) آلمان و تلاش جمعی از متخصصین ایرانی موفق به ساخت و نصب یک دستگاه فیلتر الکترو استاتیک (الکترو فیلتر) بمنظور بازیافت گرد و غبار خروجی کوره ها گردید. اجرای این پروژه علاوه بر بازیافت درصد قابل توجهی گرد گچ و ممانعت از آلودگی محیط زیست موجب کسب عنوان برگزیده صنعت سبز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و انتخاب این شرکت به عنوان واحد صنعتی نمونه از سوی اداره کل صنایع و معادن استان مرکزی گردید.

ازسال ۱۳۸۳ سپیدگچ ساوه با هدف برخورداری از دستاورد های صنایع پیشرفته جهان در تولید مصالح ساختمانی ، اقدام به ایجاد واحد تحقیق و توسعه نمود که ما حصل آن راه اندازی واحد MIXING PLANT در سال ۱۳۸۵ به منظور تولید محصولات افزودنی دار با پایه گچی با نام تجاری gypsin مانند : گچ پاششی ، گچ سیوا ، گچ ساتن ، گچ روکش بتن(جیپتون) و ... و محصولات افزودنی دار با پایه سیمان با نام تجاری cemmex شامل: سیمان پاششی ، چسب کاشی ، پودر بندکشی ، بتن ترمیمی و ... و همچنین آموزش کارگران و استادکارها با استفاده از افراد مجرب و کارآزموده ایرانی و خارجی برای مصرف این محصولات ، راهگشای تولید این گروه مصالح ساختمانی در کشور گردید. از این رو می توان سپیدگچ ساوه را از پیشگامان صنعت تولید ملات های خشک در این سطح از تنوع محصولات در ایران قلمداد کرد.

شایان ذکر است این محصولات با عنایت بر دانش و تخصص نیروهای این شرکت و با توجه به کیفیت قابل رقابت با محصولات مشابه اروپایی هم اکنون هم در بازار داخلی و و هم در بازارهای خارجی از جمله کشورهای آسیای میانه ، عراق ، قطر ، هندوستان و چین عرضه می گردند. در سال ۱۳۹۰ سپید گچ ساوه با احداث واحد تولید دیوارک های گچی پیش ساخته با ضخامت ۷ و ۸ سانتی متر با بهره گیری از ماشین آلات ساخت کارخانه گرلاخ (GERLAKH) آلمان موفق به تولید این محصول گردید. این واحد تولیدی با ظرفیت تولید ۸۰۰۰۰۰ متر مربع انواع دیوارهای معمولی و ضد آب از بزرگترین واحد های تولیدی مشابه در سطح کشور می باشد. در سال ۱۳۹۳ محصولی نوین با نام تجاری سوپر طلایی وارد چرخه تولید انبوه گردید. واحد تولید گچ میکرونیزه (سوپر طلایی) با دانه بندی بسیار نرم و مشخصات کیفی منحصر به فرد به سرعت توانست مورد توجه مشتریان داخلی و خارجی قرار گیرد به نحوی که در کمتر از پنج سال ظرفیت این واحد به دو برابر افزایش یافت. همچنین تنوع بازارهای داخلی و خارجی همچنین نیاز صنعت ساختمان باعث گردید این مجموعه در سال ۱۳۹۹ نسبت به تولید محصولی با نام تجاری گچ سیلور با ظرفیت ۵۰۰ تن در شبانه روز اقدام نماید. این محصول که در واقع گچ و خاک آماده برای مصارف سفت کاری و تیغه کشی است، به علت کیفیت بالا و قیمت مناسب در کمتر از یکسال مورد توجه خاص مشتریان واقع گردید. همچنین رویکرد رو به رشد و نگرش هیات مدیره شرکت مبنی بر لزوم پویایی در صنعت گچ منجر به تولید حصولی دیگر در سال ۱۳۹۹ گردید که کاربردی متفاوت داشت. این محصول با نام تجاری agrogyps یا همان گچ کشاورزی در واقع نوعی سولفات کلسیم هیدراته است که به طور خاص به عنوان یک فرتیلایزر و اصلاح کننده خاک در دسترس کشاورزان عزیز میهن مان قرار داده شد. کیفیت خاص این محصول باعث گردید این شرکت در کمتر از یکسال بتواند این محصول را در بازار کشور ارمنستان معرفی و جایگاه خود را در برابر محصولات با کیفیت رقبای خارجی مانند شرکت های ترکیه ای تثبیت کند.

محصولات این تامین کننده

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

0comment
>

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران

وبسایت

https://haniker.com

نشانی

ایران، تهران، خیابان سعادت آباد

 • Erica Hughes
    5 May, 4:40 PM
 • Vincent Porter
    5 May, 5:30 PM
 • Kori Thomas
    1 Feb, 6:56 PM
 • Aiden Chavez
    3 June, 1:22 PM
 • Erica Hughes
    5 May, 4:40 PM
 • Vincent Porter
    5 May, 5:30 PM
 • Kori Thomas
    1 Feb, 6:56 PM
 • Erica Hughes
    5 May, 4:40 PM

Active


Established fact that a reader will be distracted  


Dolore magna aliqua